FILHARMONICKÁ škôlka začína v DECEMBRI

71   SF Fiharmonicka skolka 22 04 2016 © Jan Lukas

Úvodné FILHARMONICKÉ ŠKÔLKY pre prihlásené materské školy v 75. koncertnej sezóne sa uskutočnia v pondelok a piatok  4. a 8. 12. 2023,  vždy v dvoch frekvenciách – o 9.00 a 10.30.

Tešíme sa na vás !  

Dramaturgia Slovenskej filharmónie organizuje pre najmenších a najmladších návštevníkov FILHARMONICKÚ ŠKÔLKU – interaktívne koncerty pre deti predškolského veku, ktoré navštevujú Slovenskú filharmóniu organizovane v doobedňajších hodinách. V aktuálnej koncertnej sezóne máme pripravené 3 programy pre najmenších v Malej sále SF, ktoré pripravuje a moderuje hudobný skladateľ, klavirista a metodik Tomáš Boroš. Každý program uvedieme vo vybrané pondelky a piatky v dvoch frekvenciách.

Na prvej, decembrovej Filharmonickej škôlke deti hravou formou spoznajú dva hudobné nástroje – klavír a barytónový saxofón, s ktorými ich zoznámi multiinštrumentalista Ladislav Fančovič.  Malá sála Slovenskej filharmónie je prispôsobená najmenším návštevníkom, ktorí pohodlne sedia – ležia na tulivakoch rozostavaných do kruhu, v ktorom sa nachádzajú interpreti a moderátor a je tu zároveň priestor pre interaktívnu činnosť.