14 .4.,  SKO hudba v chrámoch

ZRUŠENÉ. Corelli Vivaldi Bach


26. 4. 2020 (Nedeľa) o 16:00, SKO cyklus Slovenského komorného orchestra
Koncertná sieň SF,
ZRUŠENÉ

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel umelecký vedúci
Boris Kuschnir husle
Dalibor Karvay husle
Ondrej Jánoška husle
Karol Daniš husle
Arcangelo Corelli
Antonio Vivaldi
Johan Halvorsen
Johann Sebastian Bach
Antonio Vivaldi
Concerto grosso D dur, op. 6 č. 4
Koncert pre dvoje huslí a sláčikový orchester a mol, RV 522
Passacaglia pre dvoje huslí
Koncert pre dvoje huslí a sláčikový orchester d mol, BWV 1043
Koncert pre štvoro huslí a sláčikový orchester h mol, RV 580

Talianski majstri 17. storočia celkom spontánne rozhodovali o budúcnosti hudby. Bez väčších ambícií inšpirovali nasledujúce generácie k veľkým skutkom a riešeniam. Concerti grossi Arcangela Corelliho patria medzi najhodnotnejšie kompozície svojho druhu a inšpiráciu z nich čerpali nielen autorovi súčasníci, ale i skladatelia 20. storočia, ako napr. Alfred Schnittke. Azda najslávnejším husľovým opusom Antonia Vivaldiho je cyklus koncertov Štvoro ročných období, no diela pre dvoje či štvoro huslí ponúkajú zaujímavé interakcie sólových partov. Husľový dvojkoncert Johanna Sebastiana Bacha patrí medzi najobľúbenejšie autorove diela pre tento nástroj.
„Profesor a jeho žiaci.“ Aj takto by sme mohli nazvať koncert, na ktorom sa predstaví huslista Boris Kuschnir spolu so svojimi troma žiakmi. Počas svojej bohatej kariéry spolupracoval s najväčšími hviezdami ako David Oistrach, či Boris Berezovsky. Dalibor Karvay je etablovaným huslistom doma aj v zahraničí. Ondrej Jánoška je členom mimoriadne úspešného súboru Janoska Ensemble. Karol Daniš absolvoval už v mladom veku koncertné turné po USA (2009).