Jenkins Rota Rutter

Palladio pre sláčikový orchester
Koncert pre sláčikový orchester
Suita pre sláčikový orchester

Talianski diváci poznajú hudbu Nina Rotu najmä z Felliniho a Viscontiho filmov a slovenský divák si vie určite rýchlo v mysli vybaviť hudbu z filmov Krstný otec s Marlonom Brandom a Al Pacinom v hlavných úlohách. Skladateľ britského kráľovského dvora a zakladateľ Cambridge Singers John Rutter použil vo svojej hravej Suite melódie zo štyroch anglických ľudových piesní. Názov odkazujúci na talianskeho renesančného architekta Andrea Palladia, ktorý po konštrukčnej stránke inšpiroval pri hudobnej výstavbe skladateľa Karla Jenkinsa z Walesu, je poznávacím znamením trojčasťového concerta grossa. Proporcie a matematika sú podstatné v hudbe i architektúre a práve kompozícia Palladio by to mala i prakticky dokazovať. Nestarnúci a energický Ewald Danel vedie Slovenský komorný orchester už viac ako dve desaťročia. Už o pár dní sa umelecké teleso i jeho umelecký vedúci predstavia francúzskej verejnosti v Paríži.