K6 Eduard Lenner

ZRUŠENÉ. Čajkovskij Rachmaninov Musorgskij


31. 3. 2020 (Utorok) o 19:00, K Klavír, klaviristi
Malá sála SF,
ZRUŠENÉ

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Eduard Lenner klavír
Piotr Iľjič Čajkovskij
Sergej Rachmaninov
Modest Petrovič Musorgskij
Ročné obdobia, op. 37b (výber)
Moments musicaux, op. 16 (výber)
Obrázky z výstavy

Inšpirácia je nevyspytateľná; Piotrovi Iľ jičovi Čajkovskému napríklad postačila objednávka zo strany jedného z hudobných žurnálov na to, aby každý mesiac do tohto odborného periodika prispel klavírnou miniatúrou venovanou jednému z mesiacov roka. Čajkovskij nakriatol aj svojho zverenca Sergeja Rachmaninova k intenzívnej práci s klavírnymi drobnosťami veľkého významu písanými aj podľa vzoru Franza Schuberta. Klavírny cyklus Modesta Petroviča Musorgského inšpirovaný obrázkami Viktora Hartmanna je zaslúžene hudobnou legendou a je pre hudobníkov nikdy nekončiacou výzvou.
Klavirista Eduard Lenner absolvoval doktorandské štúdium na VŠMU v Bratislave v triede Idy Černeckej. Ako komorný hráč spolupracuje s umelcami ako Ľubica Rybárska či Eva Hornyáková. V roku 2014 debutoval s orchestrom Slovenská filharmónia pod taktovkou Rastislava Štúra v roku 2017 sa po prvýkrát predstavil na Bratislavských hudobných slávnostiach.