19. 01. 2017 SF, SFZ, George Pehlivanian, Mátyás Antal, István Horváth, Gustáv Beláček, Sergej Rachmaninov, Béla Bartók, Sergej Prokofiev photo jan.f.lukas

ABONENTI + ONLINE Cikker Šostakovič Beethoven


20. 11. 2020 (Piatok) o 19:00, E Hudba troch storočí
Koncertná sieň SF,
Abonenti AD, BE, D a E + ONLINE

Koncert bude vysielaný naživo na stream.filharmonia.sk a na FB Slovenskej filharmónie. Prednostne pre abonentov cyklov AD, BE, D a E v Koncertnej sieni SF + návštevníci do kapacity 50% miest v Koncertnej sieni SF + ONLINE Vstupenky v predaji.

Slovenská filharmónia
George Pehlivanian dirigent
Tomáš Jamník violončelo
Ján Cikker
Dmitrij Šostakovič
Ludwig van Beethoven
Spomienky, op. 25
Koncert pre violončelo a orchester č. 1 Es dur, op. 107
Symfónia č. 7 A dur, op. 92

Siedma symfónia Ludwiga van Beethovena je jedným z najbujarejších, najživelnejších a najstrhujúcejších diel symfonickej literatúry. Druhá časť je nasýtená neopísateľnou mystikou. Koncertantné diela Dmitrija Šostakoviča bez výnimky zdôrazňujú útrpnú realitu ľudskej osobnosti v kontexte zlovestného spoločenského systému.


Koncert prednostne platí pre držiteľov abonentiek aktuálnej koncertnej sezóny, ktorých koncerty sa mali pôvodne konať vo štvrtok 19. a v piatok 20. novembra – cykly AD, BE, D a E. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa uskutoční len piatkový termín pre všetkých uvedených abonentov. V Pokladnici SF budú od stredy 18. novembra v predaji vstupenky pre ďalších záujemcov do obsadenia možného povoleného počtu návštevníkov. Koncert sa začne o 19.00 h a Slovenská filharmónia ho odvysiela aj v priamom prenose na stream.filharmonia.sk a facebookovej stránke #SlovakPhil.