C2-900x600

Emmanuel Séjourné
Modest Petrovič Musorgskij
Španielske capriccio, op. 34
Dvojkoncert pre vibrafón, marimbu a orchester
Obrázky z výstavy (orch. Maurice Ravel)

Nikolaj Rimskij-Korsakov strávil niekoľko rokov na palube krížnika plaviaceho sa európskymi morami. Zoznamoval sa s cudzokrajnými inšpiráciami. Jedným z rezultátov jeho zahraničných pobytov je iskrivé Španielske capriccio. Francúz Emmanuel Séjourné je nielen produktívnym autorom, ale aj skúseným hráčom na bicích nástrojoch. Vo svojich dielach vytvára fúzie klasickej hudby s džezom, rockom a inými hudobnými žánrami. O fúziu hudobného a výtvarného umenia sa s veľkým úspechom pokúsil aj Modest Musorgskij v preslávenej orchestrálnej suite Obrázky z výstavy. Maurice Ravel vycítil v klavírnom origináli obrovský potenciál a jeho orchestrácia Obrázkov z výstavy je jedným z najhrávanejších symfonických titulov.