AB8-900x600

ZRUŠENÉ. Mozart Saint-Saëns Martinů Smyth


27. 3. 2020 (Piatok) o 19:00, B Symfonicko-vokálny cyklus
Koncertná sieň SF,
ZRUŠENÉ

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Slovenská filharmónia
Leoš Svárovský dirigent
Dalibor Karvay husle
Radek Baborák lesný roh
Wolfgang Amadeus Mozart
Idomeneo, predohra k opere, KV 366
Koncert pre husle a orchester č. 4 D dur, KV 218
Camille Saint-Saëns
Bohuslav Martinů
Ethel Smyth
Koncertná skladba pre lesný roh a orchester, op. 94
Sinfonietta La Jolla, H. 328
Koncert pre husle, lesný roh a orchester

Hudbou človek často a rád vyjadruje skryté emócie; hudbou sa však ten istý človek dokáže nadchýnať, hrať sa s ňou, tešiť sa z nej. Wolfgang Amadeus Mozart je takmer v každom diele prototypom hrajúceho sa génia. Camille Saint-Saëns sa u Mozarta mnohému podučil a okrem vznešených titulov ponúkal šarmantnú úžitkovú hudbu. Bohuslav Martinů bol takisto „mozartovcom“ a hudbu si vo všetkých skladbách doslova vychutnával pri nádhernej hre s jej pôvabmi. Anglická lady Ethel Smyth, nadšená sufražetka, takisto prispela ušľachtilou insitnosťou k hravým projektom.
Český dirigent Leoš Svárovský je filharmonickému publiku dôverne známy. Tentokrát sa pod jeho vedením predstaví slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay. Spolupracoval s umeleckými osobnosťami ako Alexander Rahbari či Julian Rachlin. Radek Baborák patrí k popredným hráčom na lesnom rohu. Počas svojej bohatej kariéry spolupracoval s dirigentmi ako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa alebo Vladimir Akshenazy.