AB1 James Judd

ZRUŠENÉ. Ludwig van Beethoven: Missa solemnis


18. 6. 2020 (Štvrtok) o 19:00, B Symfonicko-vokálny cyklus
Koncertná sieň SF,
ZRUŠENÉ

Vážení návštevníci,

v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Slovenská filharmónia
Slovenský filharmonický zbor

James Judd dirigent
Thomas Lang zbormajster
Slávka Zámečníková soprán
Veronika Hajnová 
mezzosoprán
Aleš Briscein tenor
Gustáv Beláček bas
Ludwig van Beethoven
Missa solemnis D dur, op. 123

V maratóne hudobných dejín niekoľkokrát natrafíme na tituly – symboly. Jedným z nich je zaiste Missa solemnis Ludwiga van Beethovena. V Deviatej symfónii vzdal nemecký génius hold humanizmu na platforme svetskej hudby; impozantná a pritom intenzívne poetická Missa solemnis prináša obdobné posolstvo v oblasti sakrálnej tvorby.
Pod taktovkou Jamesa Judda, šéfdirigenta orchestra Slovenská filharmónia sa predstaví niekoľko výnimočných sólistov. Mladá vychádzajúca hviezda – sopranistka Slávka Zámečníková pôsobiaca na doskách Berlínskej Štátnej Opery sa stane od septembra 2020 stálou členkou súboru Viedenskej Štátnej opery. Mezzosopranistka Michaela Šebestová je stálou hosťujúcou sólistkou Opery Slovenského národného divadla v Bratislave. Tenorista Aleš Briscein dlhodobo pôsobí na scéne Národného divadla Praha. Gustáv Beláček patrí k popredným predstaviteľom slovenského vokálneho umenia a spolupracoval s dirigentskými osobnosťami ako napr. Sir Charles Mackerras, Serge Baudo, Seiji Ozawa, Jiří Bělohlávek, Libor Pešek a ď. Do Bratislavy opäť zavíta aj zbormajster Viedenskej štátnej opery Thomas Lang.